BORDSCITTRA, 18/1900-tal.

358351. BORDSCITTRA, 18/1900-tal.

"A.Larsson", Zittra-Fabriken, Finspong.
Enligt etikett såld genom A Th Larssons Musikaffär, Norrköping.
Stämnyckel medföljer.
Originaltransportväska i trä med schablonmålad dekor.
Cittrans mått: Längd 49, Bredd 37, Höjd 7,5 cm.
Transportväskans mått: Längd 51, Bredd 39, Höjd 9 cm.

Ålders- och bruksslitage.
Torrspricka finnes.
Transportväskan med skador och färgbortfall.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Stämnyckel medföljer.

Ålders- och bruksslitage.
Torrspricka finnes.

Nycklar saknas.

Antal besök: 2 649