STRYKJÄRN, 2 st, 1800-tal.

358237. STRYKJÄRN, 2 st, 1800-tal.

Mässing. Ett med handtag av brun läder.
Det stora märkt 6, 1886.
Det större strykjärnets längd 19 cm, höjd 15 cm.

Slitage, det mindre saknar lod.

Gör en kostnadsfri värdering!

Det stora märkt 6, 1886.

Antal besök: 705