PARTI GLAS, 18 delar, bland annat ljusstakar samt skålar "Fuga" Orrefors.
35754. PARTI GLAS, 18 delar, bland annat ljusstakar samt skålar "Fuga" Orrefors.
2 röda samt 3 gröna ljusstakar, Orrefors, höjd 8,5 - 15,5 cm.
1 par ljusstakar, grön glasmassa, Lindshammar Chr Sjögren, höjd 10 cm.
Bordsklocka, Orrefors, höjd ca 8 cm.
5 vaser, bland annat med fjärilsdekor Orrefors. Höjd 13 - 20 cm.
5 skålar, "Fuga" Orrefors, dia 12,5 - 21, höjd 7 - 11 cm.
Slitage, repor.
Enstaka mindre nagg.
Nagg på Orreforsljusstakar.
Slitage, repor.
Enstaka mindre nagg.
Nagg på Orreforsljusstakar.