FRANZ VON DEFREGGER. Efter. 1600-talets krog med värdinna och adelsman.

357178. FRANZ VON DEFREGGER. Efter. 1600-talets krog med värdinna och adelsman.

Franz von Defregger (30.04.1835 Stronach - 02.01.1921 München); olja på duk, copyist omkring 1930, signerad nere till höger, på omvänd duk förkortning F. Defregger, inramad. Mått ca. Ram 45 x 55 cm, målning 35 x 45 cm.

Mindre tecken på ålder, men ramar stötte.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 049