ANDORA, AUTOGRAPH. Popkonst från Berlin. Signerad offsetlitografi, Theme Space, från 1994.
357113. ANDORA, AUTOGRAPH. Popkonst från Berlin. Signerad offsetlitografi, Theme Space, från 1994.
Andora (07 juni 1958 Berlin); idag anses han vara en av de mest inflytelserika och välkända tyska popkonstartisterna. Offsetlitografi som presenteras i detta parti är signerad i tryck och i kulspetspenna: Andora 94; den härstammar därför från hans ”kosmonautperiod” från 1992-1999. Vanlig ram i vit metall, mått ca.. 70 x 95 cm.