MATSERVIS, 46 delar, Hutschenreuther Selb Bavaria, 1900-talets senare del.

356994. MATSERVIS, 46 delar, Hutschenreuther Selb Bavaria, 1900-talets senare del.

12 mattallrikar; Diam 26 cm.
12 djupa tallrikar; Diam 24,5 cm.
12 assietter; Diam 21,5 cm.
1 uppläggningsfat; 38 x 26 cm.
1 uppläggningsfat; 32 x 22 cm.
2 uppläggningsfat; 28 x 20 cm.
2 uppläggningsskålar; 25,5 x 16 cm.
2 uppläggningsskålar; 23 x 23, Höjd 8,5 cm.
1 såsskål; 24 x 16, Höjd 11 cm.
1 kanna; Höjd 18 cm.
Se annan auktion för kaffeservis.

Obetydligt bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 mattallrikar; Diam 26 cm.
12 assietter; Diam 21,5 cm.
1 kanna; Höjd 18 cm.

Obetydligt bruksslitage.

Antal besök: 4 971