TEH och KAFFESERVIS, 27 delar, porslin, " Blue Calico" Burleigh Staffordshire England.

356981. TEH och KAFFESERVIS, 27 delar, porslin, " Blue Calico" Burleigh Staffordshire England.

thekanna, höjd 15 cm, diameter 13 cm
sockerskål, höjd 6 cm, diametar 10 cm,
gräddkanna, höjd 10 cm, diameter 7 cm,
6 st thekoppar, höjd 8 cm, diameter 10,5 cm
6 st fat, diameter 18,5 cm
6 st kaffekoppar, höjd 7,5 cm, diameter 9 cm
6 st fat, diameter 14,5 cm.

nagg på 4 koppar, bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

6 st fat, diameter 18,5 cm
6 st fat, diameter 14,5 cm.

Herrljunga Auktionsverk
Antal besök: 3 429