PARTI DIVERSE; krus, 5 st, Rörstrand, Höganäs, emaljerat m.m.

356941. PARTI DIVERSE; krus, 5 st, Rörstrand, Höganäs, emaljerat m.m.

2 krus Rörstrand höjd 16 cm var.
3 krus Höganäs höjd 13, 14 och 15 cm.
Emaljerad kruka med lock höjd 27 cm.
Stort fat, keramik, Höganäs diameter 32 cm.
Emaljerad barnmugg Finel made in Finland.
6 rostfria muggar i läderhållare Ståko.
6 trattar i plåt.

Emaljerat med märken och slitage, småskador på 2 krus, trattar med bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

6 trattar i plåt.

Antal besök: 976