356914. BORDSFOTOGENLAMPOR, 2 st, 1900-talets senare hälft.
Grön lampa, Gunnar Ander för Lindshammar; Höjd 43 cm inkl brännarrör.
Orange lampa; Höjd 47 cm inkl brännarrör, för elektrisk lampa, en ljuspunkt.
Bruksslitage.
Brännarröret till den elektriska lampan defekt.
Funktionerna ej genomgångna.