KISTA, kamferträ, Kina.1900-tal.

356866. KISTA, kamferträ, Kina.1900-tal.

Rikt skuren dekor med bataljscen.
Längd 84 cm, bredd 45 cm, höjd 42 cm.

Bruksslitage, hårdare slitage på benstöden.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 4 384