PORSLINSFÖREMÅL,12 st bl.a Mullbär, Rörstrand.

356568. PORSLINSFÖREMÅL,12 st bl.a Mullbär, Rörstrand.

Bl.a 2 st muggar "Mullbär" Gävle
1 st kanna, Wadeheath, England
1 st fat, chamotte, Rörstrand, Gunnar Nylund
1 moccakopp, Carlsbad, Österrike
Högsta höjd 23cm.

Bruksslitage. Nagg på muggarna "Mullbär", smärre spricka på Carlsbad-fatet.

Gör en kostnadsfri värdering!

Högsta höjd 23cm.

Antal besök: 991