TENNSTOP, 3 st, bl a Västerås och Norrköping, 1800-tal.

356509. TENNSTOP, 3 st, bl a Västerås och Norrköping, 1800-tal.

1 stop med Oscar I:s medaljong: Carl Petter Eckerström, Västerås, D5=1858; Höjd 19,5 cm.
1 stop med Oscar I:s medaljong: Nils Gustaf Willman, Norrköping, G5=1861; Höjd 20,5 cm.
1 stop med otolkade stämplar (AR?); Höjd 22 cm.

Ålders- och bruksslitage.
Västerås-stopet invändigt polerat.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ålders- och bruksslitage.

Antal besök: 1 894