HALSBAND, silver med bergskristall, Kultaseppä Salovaara, Åbo, 1973, totalvikt 14,90 gram.

356508. HALSBAND, silver med bergskristall, Kultaseppä Salovaara, Åbo, 1973, totalvikt 14,90 gram.

Kedjans längd 51 cm.
Smyckets diameter 3,3 cm.
Kristallens diameter ca 19 cm.
Stämplad med Isbjörn, 925 (92,5% silver), Å (Åbo), U7 (1973).

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kedjans längd 51 cm.
Smyckets diameter 3,3 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 4 215