LOCKURNA, Capodimonte, Italien, flintgods, 1900-tal.

356475. LOCKURNA, Capodimonte, Italien, flintgods, 1900-tal.

Förgylld. Dekor av nakna kvinnor i relief.
Höjd inklusive lock 35 cm.

Bruksslitage, förgyllningssläpp, en spricka på bas, smärre glasyrnagg, lagning på en hänkel.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd inklusive lock 35 cm.

Antal besök: 748