GLASSKÅLAR och GLASTALLRIKAR, bl a Orrefors, 1900-talets senare hälft.

356462. GLASSKÅLAR och GLASTALLRIKAR, bl a Orrefors, 1900-talets senare hälft.

1 skål, "Eden", Lars Hellsten för Orrefors, Diam 23/26 , Höjd 13 cm.
1 skål; Diam 20, Höjd 11,5 cm.
6 kuverttallrikar Kosta-Boda; Diam 25,5 cm.

Ålders- och bruksslitage.
Den mindre skålen med smärre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ålders- och bruksslitage.

Antal besök: 960