MATSERVIS, 33 delar, porslin, "Diamant", Arabia, 1900-talets första hälft.

356257. MATSERVIS, 33 delar, porslin, "Diamant", Arabia, 1900-talets första hälft.

Med dekor av diana. Bestående av 6 tallrikar, 5 st djupa tallrikar, 6 st förrättstallrikar, 6 st assietter, såsskål, 5 st uppläggningsfat i varierande storlek, 1+1 uppläggningsskålar, karott, terrin.

Slitage, smärre missfärgninagr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 080