PRYDNADSFÖREMÅL, Kantonporslin, 4 delar, Kina, 1900-tal.

356205. PRYDNADSFÖREMÅL, Kantonporslin, 4 delar, Kina, 1900-tal.

Skål, diameter 17 cm
Tekanna, höjd 10 cm
Kaffekopp, diameter 9 cm
Fat, diameter 12,3 cm.

Skål med flera mindre nagg i ovankant
Nagg på undersidan av kannans lock.

Gör en kostnadsfri värdering!

Skål, diameter 17 cm
Tekanna, höjd 10 cm
Kaffekopp, diameter 9 cm
Fat, diameter 12,3 cm.

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 810