STENYXOR, 2 st. Slipad flinta. Trattbägarkulturen. Yngre stenålder.

356128. STENYXOR, 2 st. Slipad flinta. Trattbägarkulturen. Yngre stenålder.

Längd 12,5, bredd 7 cm respektive längd 11, bredd 7 cm.

Bruksskick, senare avslag och skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 766