SKED, silver, Gustaf Fredrik Richter, Stockholm, 1826, vikt 52,40 gram.

355909. SKED, silver, Gustaf Fredrik Richter, Stockholm, 1826, vikt 52,40 gram.

Stämplad GFR, (Gustaf Fredrik Richter), kontrollstämpel, Stockholm, U3 (1826)
Längd ca 21,5 cm.
Graverad: C.A.D.

Bruksslitage, liten del av toppen inböjd.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd ca 21,5 cm.
Graverad: C.A.D.

Antal besök: 1 068