NYSILVERBESTICK M M, 112 delar, bl a C G Hallberg, 1900-tal.

355840. NYSILVERBESTICK M M, 112 delar, bl a C G Hallberg, 1900-tal.

CGH-uppsättningen:
12 dessertbestick (gaffel, sked, kniv med rf blad); Längder 18,5-21,5 cm.
12 matskedar; Längd 21,5 cm.
12 teskedar; Längd 13 cm.
6 plockgafflar; Längd 12 cm.
12 smörgåsbestick (gaffel, kniv med rf blad); Längder 14, 18 cm.
1 tårtspade, 1 ostkniv med rf blad, 1 såsslev, 1 sardingaffel, 1 uppläggningssked, 3 smörknivar; Längder 13,5-23,5 cm.
Övrigt nysilver:
6 teskedar; Längd 13 cm.
1 smörgåsspade, 1 tårtkniv, 1 kaktång, 1 uppläggningssked, 1 plockgaffel, 1 dessertbestick (3 delar); Längder 13-23 cm.
1 serveringsbricka "Alpha Plate, Viners of Sheffield"; Längd 46, Bredd 30, Höjd 2,8 cm.
Rostfritt:
1 stekgaffel; Längd 14 cm.

Ålders- och bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

CGH-uppsättningen:
12 matskedar; Längd 21,5 cm.
12 teskedar; Längd 13 cm.
6 plockgafflar; Längd 12 cm.
Övrigt nysilver:
6 teskedar; Längd 13 cm.
Rostfritt:
1 stekgaffel; Längd 14 cm.

Ålders- och bruksslitage.

Antal besök: 1 532