MATSALSMÖBEL, 10 delar, bonad björk. 1900-talets förra hälft.

355585. MATSALSMÖBEL, 10 delar, bonad björk. 1900-talets förra hälft.

Barockstilsmöbel i betsad och bonad björk med svängda ben. Stolarna med lös, stoppad sits. Under bordsskivan fack med tre obehandlade iläggsskivor. Längd137 (totalt 237), bredd 110, höjd 77 cm.

Bruksskick, klädseln som ny.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick, klädseln som ny.

Antal besök: 1 149