FICKUR, 2 st. Zenith silver samt Alida, 1900-tal.

355434. FICKUR, 2 st. Zenith silver samt Alida, 1900-tal.

Urens diameter 5,1 cm
Fickur silver, Zenith, Grand Prix paris 1900, medaille dor Geneve 1896, ancre, levees visibles double Plateau 15 rubis balancier compense spiral breguet.
Fickur Alida, Geneve plaque or garanti 10 ans.

Aida med inskription på baksida ur samt saknar glas. I övrigt smärre slitage samt repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Urens diameter 5,1 cm

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 4 170