ULF WAHLBERG. "Skrotbilar", 2 numrerade och signerade grafiska blad: "Skrotbilar" och "Konfrontation".

354755. ULF WAHLBERG. "Skrotbilar", 2 numrerade och signerade grafiska blad: "Skrotbilar" och "Konfrontation".

Oljemålningar, akvareller, grafik, skisser och tankar om vår tids förgänglighet. Förord av Lars Forssell. Svenska Budskap, Jönköping 1981. 111 sidor. Inbunden med skyddsomslag. 30,5x22,5 cm. förlagets original klotkassett. Bibliofilupplaga om 250 ex. detta nr 54. Innehåller 2 numrerade och signerade grafiska blad: "Skrotbilar" och "Konfrontation".

Ulf Wahlberg (1938–2014)

Gör en kostnadsfri värdering!

Ulf Wahlberg (1938–2014)

Antal besök: 1 510