354607. GLASFÖREMÅL, 11 st samt LJUSLYKTOR, ett par, Karlskrona Lampfabrik.
Slipad karaff höjd 32 cm, slipad skål, signerad Orrefors diameter 21 cm, båtskål, gräddkanna, 7 efterrättsskålar samt 2 ljuslyktor glas/mässing höjd 32,5 cm.
Slipad skål med nagg på undersidan.