GLASFÖREMÅL, 11 st samt LJUSLYKTOR, ett par, Karlskrona Lampfabrik.

354607. GLASFÖREMÅL, 11 st samt LJUSLYKTOR, ett par, Karlskrona Lampfabrik.

Slipad karaff höjd 32 cm, slipad skål, signerad Orrefors diameter 21 cm, båtskål, gräddkanna, 7 efterrättsskålar samt 2 ljuslyktor glas/mässing höjd 32,5 cm.

Slipad skål med nagg på undersidan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 725