12 mattallrikar. 12 djupa tallrikar. 12 salladstallrikar. 11 assietter. 8 fat/skålar. 1 såssnipa.
Krackelyr. Missfärgningar, framförallt på de små serveringsfaten. Enstaka nagg. Glasyrbortfall.