BEE, HARRY / ACTON, HAROLD. "The Book of Florence".

354544. BEE, HARRY / ACTON, HAROLD. "The Book of Florence".

Printed for Editalia - Edizioni D´Italia - Rome - September 1972. 242, (1) sid. med text och reproducerade gravyrer tryckta på tjockt handgjort papper. Skinnband med fyra upphöjda bind, rik ryggförgyllning, frampärmen överdragen med kopparplåt med den florentinska liljan i relief. Nr 999 av en numrerad upplaga av 1949 ex. Linnekassett med illustrerade pärmar. 40,5 x 33,5 cm.

Gott skick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Gott skick.

Antal besök: 1 315