KARMSTOL, Svenskt Tenn AB, Strandvägen 5A, Stockholm, skinn/trä, 1900-tal.

353567. KARMSTOL, Svenskt Tenn AB, Strandvägen 5A, Stockholm, skinn/trä, 1900-tal.

Fast stoppad och nitad klädsel. Kopplad benställning. Brickmärkt.
Sitthöjd 44 cm.
Rygghöjd 88 cm.

Bruksslitage, fläckar, klädsel med hårt slitage samt smärre skador, sliten stoppning, ett armlä lär limmas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Sitthöjd 44 cm.
Rygghöjd 88 cm.

Antal besök: 1 604