MAJOLIKALAMPA, senare elektrifierad, 18/1900-tal.

353234. MAJOLIKALAMPA, senare elektrifierad, 18/1900-tal.

Höjd ca 130 cm.
För 6 stearinljus.
Med en elektrisk ljuspunkt.
Renoverad.
6 ljusmanschetter i glas medföljer.

Ålders- och bruksslitage.
1 prisma skadad.
Elektriska funktionen ej kontrollerad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 130 cm.
För 6 stearinljus.
Med en elektrisk ljuspunkt.
Renoverad.

Ålders- och bruksslitage.
1 prisma skadad.

Antal besök: 5 185