FAT, fajans, sannolikt Rauenstein 1700-talets senare hälft.

35296. FAT, fajans, sannolikt Rauenstein 1700-talets senare hälft.

Målad polykrom dekor med kinesiserande motiv. Signerad R. Diameter 34,5 cm.

Nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nagg.

Antal besök: 844