352736. BYRÅ, rokokostil, så kallad Hauptbyrå, trä med marmorskiva, 1900-tal.
Tre lådor och mässingsbeslag.
Längd 96 cm.
Bredd 47,5 cm.
Höjd 80 cm.
Bruksslitage, lackkrackelyr, fanérskador, skiva med fläckar och repor, översta låsbeslaget löst (medföljer).