BYRÅ, rokokostil, så kallad Hauptbyrå, trä med marmorskiva, 1900-tal.

352736. BYRÅ, rokokostil, så kallad Hauptbyrå, trä med marmorskiva, 1900-tal.

Tre lådor och mässingsbeslag.
Längd 96 cm.
Bredd 47,5 cm.
Höjd 80 cm.

Bruksslitage, lackkrackelyr, fanérskador, skiva med fläckar och repor, översta låsbeslaget löst (medföljer).

Gör en kostnadsfri värdering!

Tre lådor och mässingsbeslag.
Längd 96 cm.
Bredd 47,5 cm.
Höjd 80 cm.

Antal besök: 4 339