352649. VASER, 2 st, keramik, delvis Ingrid Atterberg för Upsala-Ekeby.
1 vas, "Inca", Ingrid Atterberg, för Upsala-Ekeby, höjd 29 cm
1 vas, stämpelmärkt "TAL", höjd ca 25 cm.
Slitage. sprickor, vara av Ekebyvasens ej är genomgående. "TAL-vas" med nagg.