SALVADOR DALI. EFTER. ”Isolde and Melot” ur serien Tristan och Isolde.
352618. SALVADOR DALI. EFTER. ”Isolde and Melot” ur serien Tristan och Isolde.
Salvador Dali (11.05.1904 Figueres - 23.01.1989 Figueres); litografi på handgjort papper, redaktör Levine & Levine New York USA 1984, signerad i tryck, numrerad i grafit. Oinramad vattenstämpel Mått ca. 50 x 66 cm.