BARNSTOL, rokoko, 1700-tal.

352598. BARNSTOL, rokoko, 1700-tal.

Vitmålad med klädd och stoppad fast rygg och sits. Svängda ben, armlän och sits med dekor av blommor. Höjd 61 cm.

Bruksslitage, senare klädsel samt bemålning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 877