TESERVIS, 3 delar, Schott & Gen, Feuerfest Saale-glas, Jena, Tyskland, 1900-tal.

352408. TESERVIS, 3 delar, Schott & Gen, Feuerfest Saale-glas, Jena, Tyskland, 1900-tal.

Tekanna, höjd 12 cm.
2 koppar, diameter ca 9,5 cm, med 2 fat, diameter ca 15 cm.

Bruksslitage, kanna med avlagringar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Tekanna, höjd 12 cm.

Antal besök: 4 721