352249. GLASFÖREMÅL, 8 st, bl.a Sven Palmqvist Orrefors.
Vas signerad Strömbergshyttan höjd 21 cm.
Vas signerad "Orrefors Palmqvist" höjd 10,5 cm.
Övrigt osignerat.
Mindre märken. Röd vas och skål troligen något nedslipade. En ljusstake med smärre nagg.