MATTA, ISFAHAN, SEMI-ANTIK, 213 x 143 cm.

352060. MATTA, ISFAHAN, SEMI-ANTIK, 213 x 143 cm.

Semi-antik, Isfahan figural, troligen Ahmad, beige botten övermönstrad med livsträd blommor samt fågelmotiv. Vinröd huvudbård dekorerad med blommor.

Smärre slitage, lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre slitage, lagningar.

Antal besök: 1 206