EMMOR, ett par, Lysberg Hansen & Therp, Köpenhamn, 1900-tal.

351725. EMMOR, ett par, Lysberg Hansen & Therp, Köpenhamn, 1900-tal.

Fåtöljer med låg karm och lösa plymåer. Klädda i gulmönstrat tyg. Höjd 77, bredd 73 cm.
Ettikettmärkta , Kongelig hofleverandör, Bredgade 3, Köbenhavn.

Bruksslitage, ställvis hårt - armstöd och rygg.
Kjolsläpp förekommer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kjolsläpp förekommer.

Antal besök: 1 929