EMMOR, ett par, Lysberg Hansen & Therp, Köpenhamn, 1900-tal.
351725. EMMOR, ett par, Lysberg Hansen & Therp, Köpenhamn, 1900-tal.
Fåtöljer med låg karm och lösa plymåer. Klädda i gulmönstrat tyg. Höjd 77, bredd 73 cm.
Ettikettmärkta , Kongelig hofleverandör, Bredgade 3, Köbenhavn.
Bruksslitage, ställvis hårt - armstöd och rygg.
Kjolsläpp förekommer.
Kjolsläpp förekommer.