Fat, brons, märkt BS, BSM Eskilstuna, dekor av orm, längd 18 cm
Handspegel, trä och mässing, längd 28 cm
Vas, tenn, GAB, 1939, höjd ca 22,5 cm.
Slitage, repor, vas med gravyr, spegelglas fläckigt.