KLÄNNINGAR, 2 st. 1900-talets tredje kvartal.

351488. KLÄNNINGAR, 2 st. 1900-talets tredje kvartal.

Klänning med svart liv och grafiskt mönster på kjol. Rygglängd ca 126 cm. Mått vid söm i midja, ca 23 cm (x2).
Dragkedja i rygg samt slips i sidan. Ärmar i chiffong.

Klänning, gul/orange. Rygglängd ca. 130 cm. Mått vid söm under byst ca 41 cm (x2)
Skuren under byst. A-linjeformad. Dragkedja i rygg.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 167