351408. OSCAR DROEGE. Kustremsa med surf.
Paul Oscar Dröge (10.01.1898 Hamburg - 08.10.1983 Hamburg); linocut på papper, 1970/80-tal, signerad med grafit nere till höger, galleriram. Mått ca. Ram 66,5 cm x 51,5 cm.