SENAPSSKÅL samt KANONKULA, 1800-tal.

351076. SENAPSSKÅL samt KANONKULA, 1800-tal.

Svarvad skål i trä; Diam 24/24,5 cm.
Kanonkula i järn; Diam ca 10 cm.

Ålders- och bruksslitage.
Skålen med torrsprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ålders- och bruksslitage.
Skålen med torrsprickor.

Antal besök: 2 256