350835. KNAPPDRAGSPEL, med intarsia och pärlemo, 1900-talets mitt.
Knappdragspel, med axelband i läder, dekor av pärlemo och intarsia
Storlek infälld: längd 37, bredd 20, höjd 35 cm.
Skruvar saknas på metallhöljet, repor samt träbortfall, bälgen fungerar som den ska, dock ej fullständigt genomgången.