KNAPPDRAGSPEL, med intarsia och pärlemo, 1900-talets mitt.

350835. KNAPPDRAGSPEL, med intarsia och pärlemo, 1900-talets mitt.

Knappdragspel, med axelband i läder, dekor av pärlemo och intarsia
Storlek infälld: längd 37, bredd 20, höjd 35 cm.

Skruvar saknas på metallhöljet, repor samt träbortfall, bälgen fungerar som den ska, dock ej fullständigt genomgången.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 703