GRYTA, på trefot, gjutjärn, 1800-tal.

350821. GRYTA, på trefot, gjutjärn, 1800-tal.

Med två hänklar.
Höjd 37 cm.
Diameter 42 cm.

Bruksslitage, smuts, rostanlupen, kompletterad med järnstång istället för ett trasigt ben.

Gör en kostnadsfri värdering!

Med två hänklar.
Höjd 37 cm.
Diameter 42 cm.

Antal besök: 2 891