12 mattallrikar; Diam 25 cm.
12 assietter; Diam 21,5 cm.
12 assietter; Diam 19 cm.
12 djupa tallrikar; Diam 25 cm.
1 uppläggningsfat; 35 x 29 cm.
1 uppläggningsfat; 29,5 x 24,5 cm.
2 uppläggningsfat; 24,5 x 19,5 cm.
1 uppläggningsskål; 27 x 22, Höjd 6,5 cm.
1 uppläggningsskål; 24,5 x 19,5, Höjd 5,5 cm.
2 uppläggningsskålar; 24 x 17 cm, Höjd 4 cm.
Bruksslitage.
Krackelyrer och missfärgningar samt smärre kantnagg förekommer.
1 mattallrik samt 1 assiett av vardera storleken med avslag.
12 mattallrikar; Diam 25 cm.
12 assietter; Diam 21,5 cm.
12 assietter; Diam 19 cm.
Bruksslitage.