TEKANNOR, ett par, med TEVÄRMARE, Sial, Reijmyre, glas/kromad metall, 1900-tal.

350665. TEKANNOR, ett par, med TEVÄRMARE, Sial, Reijmyre, glas/kromad metall, 1900-tal.

En tekanna etikettmärkt.
Tekannor med lock och trähandtag, totalhöjd 21 cm.
Tevärmare, totalhöjd 10 cm.

Bruksslitage, ett trähandtag med grövre slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

En tekanna etikettmärkt.
Tevärmare, totalhöjd 10 cm.

Antal besök: 4 115