350604. SOFFA och FÅTÖLJ, teak. "Rotang", Arne Norell, 1900-talets andra hälft.
Sidopartier och rygg med flätad rotting. Lösa plymåer. Etikettmärkta.
Soffa, längd ca 210 cm.
Fåtölj, längd 74 cm.
Tyg/foder under soffa med skador.
Bruksslitage. Stöt- och slagmärken.