KÖKSSOFFA för barn, bemålat trä, troligen Österlen, daterad 1855.

350434. KÖKSSOFFA för barn, bemålat trä, troligen Österlen, daterad 1855.

Kökssoffa i ovanlig storlek med original bemålning, fyra svenska flaggor har tillkommit senare
Bredd 116 cm
Djup 50 cm
Höjd 91 cm.

Kraftig bruksslitage och benen olika långa.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bredd 116 cm
Djup 50 cm
Höjd 91 cm.

Antal besök: 1 804