350140. ERIK BUCH. 6 STOLAR OCH BORD.
6 stolar design Erik Buck, utförande Chr. Christensens möbelfabrik. Teakträ med vaddering och grönt textilöverdrag.
Tabell av okänd tillverkare i teak trä utdragbar.
Bordets höjd 71cm, djup 89,5cm, bredd 139-239cm.
Smärre tecken på slitage på bordet. Smärre ytrepor på platser.