VASER, fajans, Aluminia, Köpenhamn, 1900-tal.

350138. VASER, fajans, Aluminia, Köpenhamn, 1900-tal.

Vaser med dekor av blommor, höjd 10 respektive 18 cm.

Krackeleringar, glasyrnagg på den mindre vasen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 611