DOSA, silver. Sannolikt mästare Jens Jensen Viol, Danmark 1700-talets slut.

35000. DOSA, silver. Sannolikt mästare Jens Jensen Viol, Danmark 1700-talets slut.

Urnformad på fyrkantig fot, ciselerad och graverad dekor av blomstergirlander. Höjd 9,5 cm.

Senare lockknopp, smärre bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 138